برمک نیوز

خبرهای داغ روز

حقایق ناشناخته درباره شربت سرماخوردگی Cold توسط کارشناسان فاش شده استمعمولا علائم آنفولانزا معمولا بدتر از سرماخوردگی است و بیشتر از سرماخوردگی معمولی طول میکشد. شما همان روز جراحی میتوانید به خانه بروید ولی 1 تا 2 هفته طول میکشد که کاملا بهبود یابید. ویتامین C به هیچ عنوان از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری نمی کند و تنها با تقویت سیستم ایمنی بدن ، می تواند طول درمان آن را کوتاه تر کند .از میوه های خانواده مرکبات در هنگام سرماخوردگی لذت ببرید ولی منتظر معجزه نباشید. هنگامی که سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل حساسیتزا مانند گرده گل، پوشش گیاهی و موی حیوانات خانگی واکنش نشان میدهد، با آزاد کردن مواد شیمیایی باعث ایجاد علائمی مانند احتقان بینی، آبریزش چشم، عطسه و سوزش گلو میشود. عفونت همچنین میتواند باعث شود که در پشت لوزههای فرد، چرک تجمع یابد که به آن آبسهی دور لوزه گفته میشود. اگر التهاب لوزه دارید، سعی کنید تا زمانی که دیگر قابلیت سرایت بیماری را نداشته باشید، از دیگران دور بمانید. التهاب لوزه بیشتر در کودکان رایج است، زیرا آنها هر روز در مدرسه با هم تماس نزدیک دارند و با هم بازی میکنند که همین موضوع، آنها را در معرض ویروسها و باکتریهای متنوعی قرار میدهد. بیشتر این علائم طی ۲ تا ۵ روز بهبود پیدا میکنند.

اکثر افراد گلو درد را جدی نمیگیرند و سعی میکنند با درمانهای خانگی آن را برطرف کنند. برای درمان گوش درد سرماخوردگی میتوانید مقداری از آب زنجبیل یا روغن زنجبیل را با نوک انگشت به اطراف مجرای گوش بمالید. التهاب لوزهی درمان نشده میتواند منجر به گسترش عفونت به ناحیهی پشت لوزه یا بافتهای اطراف شود. امکان گسترش آن در بافتهای مجاور و اطراف گوش، حتی در موارد نادر جمجمه وجود دارد که منجر به مننژیت میشود. اوتیت مدیا به همراه افیوژن: اگر تشخیص پزشک گوش، حلق و بینی اوتیت مدیا با افیوژن باشد، شواهدی از مایعات در گوش میانی دیده شده اما در حال حاضر هیچ علائمی از عفونت وجود ندارد. پوست شما به رنگ سفید یا خاکستری مایل به قرمز می شود و ممکن است دچار بی حسی شوید و احساس سرما، درد یا ناراحتی در ناحیه آسیب دیده را از دست می دهید.حتی مفاصل یا عضلات دیگر کار نکنند.

گلو درد یا فارنژیت احساس سوزش، تورم و خراش در پشت گلو است که در اکثر مواقع مانع از راحت صحبت کردن یا قورت دادن میشود. در برخی مواقع که عفونت گلو بسیار شدید باشد درد در گوش یا پایین گردن هم احساس خواهد شد. در این صورت ممکن است راهکارهای خانگی کارساز باشد، اما در اکثر مواقع درمان گلو درد شدید به معاینه و تجویز دارو توسط پزشک نیاز دارد. اصلیترین نشانه این بیماری احساس درد در ناحیه گلو است. نشانه های گلودرد می توانند خیلی حاد - خیلی ناگهانی بروز کرده و به مدت طولانی هم طول می کشد - یا مزمن باشند، به این معنا که گلودرد می تواند برای هفته ها و یا حتی ماه ها طول بکشد. اگر در طول سال گذشته، حداقل 5 تا 7 بار التهاب لوزه یا گلودرد چرکی داشتهاید، جراحی برداشت لوزه ممکن است به شما کمک کند. با این وجود، اگر در بزرگسالی جراحی برداشت لوزه انجام دهید، احتمال دارد مدت بیشتری طول بکشد که بهبود یابید.

در مورد تفاوتهای بین التهاب لوزه و گلودرد استرپتوکوکی اطلاعات بیشتری کسب کنید. علائم التهاب لوزهی ناشی از عفونت باکتریایی معمولا چند روز بعد از شروع مصرف آنتیبیوتیک بهبود مییابند. این جراحی عموما فقط به افرادی که مبتلا به التهاب مزمن یا عودکنندهی لوزه باشند یا مواردی که التهاب لوزه باعث علائم یا عوارضی شده باشد که بهبود نمییابند، توصیه میشود. پسازآن وضعیت بیمار رو بهبود میرود. حتی ممکن است فرد بیمار تب کند که البته در بزرگسالان کمتر دیدهشده است و کودکان بیشتر در معرض خطر تب قرار دارند. این باکتری عامل تقریباً 20 تا 30 درصد از موارد عفونت گلو در کودکان و 10 درصد در بزرگسالان است. این علائم عبارتاند از گلودرد، تب، سردرد، درد عضلانی، گرفتگی گلو و سرفه. مطالعهای در سال 2009 نشان داده است که استفاده از اسپری مریم گلی به اندازه اسپریهایی با استفاده از مواد بیحسکننده معمول کلرهگزیدین ولیدوکائین برای تسکین درد و خراش گلو موثر بوده است.

با این حال، بهتر است قبل از استفاده از هرگونه مکمل جدید، با پزشکتان مشورت کنید. این نمونه، نمونه ی میان ادراری پاک شده نام دارد. اما معمولاً بیش از یک هفته بیمار احساس خستگی و ضعف دارد. هرگز به کودکان یا نوجوانان آسپرین ندهید، زیرا این بیماری با سندرم ری ارتباط دارد، یک بیماری نادر اما بالقوه تهدید کننده زندگی که باعث تورم کبد و مغز میشود. لوزههای متورم ممکن است باعث ایجاد مشکل در تنفس و در نتیجه اختلال خواب شوند. درمان التهاب لوزهی باکتریال و گلودرد استرپتوکوکی نیز ممکن است مشابه باشد. درمان موارد شدید التهاب لوزه ممکن است شامل آنتیبیوتیکها یا جراحی نوبت دهی اینترنتی پزشک برداشت لوزه باشد. از آنجایی که درمان خاصی برای سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد، «پیشگیری» بهترین سلاح برای مقابله با این عوامل ویروسی است.شستن دست ها و لمس نکردن صورت، راه های ساده اما مؤثر برای جلوگیری هستند. در بسیاری از موارد با استفاده از درمان های خانگی ساده می توان اقدام به رفع علائم خود کرد، اما برای برخی افراد پزشک داروها یا سایر روش درمانی را تجویز می کند. اکثر پزشکان با تجویز برخی داروها مانند شربت نئوتادین برای کودکان و قرص نئوتادین برای بزرگسالان، سعی دارند از عطسههای زیاد حاصل از آلودگی هوا، جلوگیری کنند.

تونسیلیت و عفونتهای مقاربتی مانند سوزاک و کلامیدیا نیز میتوانند باعث گلودرد شوند. سرماخوردگی یک عفونت ویروسی مسری است که راه های تنفسی فوقانی را آلوده نموده و باعث تحریک و ترشح در راه های هوایی می شود. گلو درد نوعی احساس دردناک و خراشدار در پشت حلق است که میتواند بر اثر عوامل ویروسی یا باکتریایی ایجاد شود. گلودرد باعث درد ، ناراحتی و خشکی در گلو می شود که در نتیجه آن گرفتگی صدا و سرفه رخ می دهد. همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا به بدن شما در مقابله با عفونتی که در وهله اول باعث ایجاد گلودرد شما می شود ، کمک کند. مصرف آب: با بالا بردن مصرف مایعات بافت های سیستم تنفسی مرطوب می ماند و مانع تراکم میکروب می شود. این دارو بر سیستم عصبی مرکزی اثر دارد بنابراین حتما تحت نظر پزشک خود و با دوز تعیین شده آن را مصرف کنید. این نیز شیرینی نیست، بلکه گیاه است. اسپری های استروئیدی بینی نیز برای درمان آلرژی توصیه می شوند. متخصص گوش، حلق و بینی شما میتواند برای درمان التهاب لوزهی باکتریال، آنتیبیوتیک تجویز کند، گرچه ممکن است مصرف آنتیبیوتیک ضروری نباشد.

آکادمی اطفال توصیه میکند اگر التهاب گلو فرزندتان با اولین نوشیدنی صبح برطرف نشد، کودک را به پزشک ببرید. این ممانعت از درک طعم تحت عنوان آنومیا شناخته می شود که به طور غریزی تا برطرف شدن این وضعیت، از درک طعم غذا جلوگیری می نماید. البته لازم به ذکر است آنتیبیوتیک نمیتواند عفونت ویروس گوش میانی را برطرف کند. این تست نشان میدهد که عفونت شما باکتریال است یا ویروسی. شایعترین علت چرک گلو ناشی از عفونت ویروسی همچون آنفولانزا یا سرماخوردگی خواهد بود. علاوه بر آن ممکن است در برخی موارد آنفولانزا به مشکلات جدی همچون ذاتالریه منتهی شده و فرد را در بیمارستان بستری کند. در برخی افراد علائم سوزش گلو پس از چند روز از بین میرود. سرماخوردگی بیمار مبتلا را برای چند روز دچار حال ناخوشایند و بیماری میکند درحالیکه آنفولانزا ممکن است فرد را هفتهها در رختخواب نگه دارد. در افراد مبتلابه آنفولانزا عارضه ذاتالریه بسیار رایج است و این بیماری را بیشتر میتوان در جوانان، سالمندان و افراد مبتلابه مشکلات ریه و قلب مشاهده کرد.


[ بازدید : 32767 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 24 مرداد 1402 ] [ 23:31 ] [ برمک نیوز ]

[ ]

نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا بلیط هواپیما تهران بندرعباس اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]